Dzień Dobra-relacja

24.04.2022 w Bielskim Centrum Kultury odbyły się wydarzenia związane z dniem „DNIEM DOBRA” -patronalnym świętem Caritas, które obchodzone jest w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, w której szczególnie polecani byli tragicznie zmarli w ostatnim czasie górnicy. Następnie miał miejsce koncert pod nazwą „Deus Caritas est” w którym obok Magdy Anioł, Adama Szewczyka i Marcina Stycznia wystąpił zespół z naszej parafii VOCALIS.

Następnie podziwiać mogliśmy występy grup teatralnych, których zwieńczeniem był wieczór uwielbienia. Kulminacyjnym punktem obchodów DNIA DOBRA było rozwinięcie 100-metrowej flagi Polski, która na znak solidarności przechodziła we flagę ukraińską. Odśpiewano przy tym hymny obu krajów

W korytarzach BCK-u kuchnia polowa Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku- Białej wydawała ciepłe posiłki, a wolontariusze osób niesłyszących, Koło Gospodyń Wiejskich z Janowic i Parafialny Zespół Caritas Stare Bielsko oferowali własnoręcznie upieczone ciasta.

Także w ramach „Dnia Dobra” bielskie wspólnoty ewangelizacyjne odwiedziły w regionie oddziały leczenia uzależnień od alkoholu, narkotyków, środków psychoaktywnych, noclegownie, schroniska dla osób bezdomnych, Dom Matki i Dziecka, a na bielskim rynku świadectwami wiary dzielili się członkowie Drogi Neokatechumenalnej.