1. Dzisiaj po Mszach świętych ofiarą do puszek wspieramy diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
2. Przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
3. We wtorek wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera.
4. W środę wspomnienie świętego Wacława, męczennika.
5. W czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
6. W piątek świętego Hieronima, prezbitera i doktora kościoła, który pozostawił nam ważną myśl, że Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.
7. W sobotę wspomnienie świętej Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy i doktora kościoła.
W tym dniu rozpoczynamy miesiąc czci dla Matki Bożej Różańcowej. Matka Boża objawiała się z różańcem w ręku i prosiła, zwłaszcza dzieci, o jego odmawianie. Za odmówienie jednej części różańca można uzyskać odpust zupełny. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30. W październiku Msze święte w tygodniu (poniedziałek-sobota) będą o godz. 18.00.
8. Również w sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca – uwielbiamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo pierwszej soboty. O godz. 19.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, 15 minutowe rozważanie i różaniec fatimski. Następnie Msza święta i procesja fatimska ze świecami wokół kościoła zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszam do udziału i wspólnej modlitwy.
9. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej będzie w poniedziałek 26 września br. po Mszy świętej wieczornej w kościele. W niedzielę 2 października br. na Mszy świętej o godz. 11.00 będzie poświęcenie różańców dla Dzieci pierwszokomunijnych.
10. 2 października po Mszy św. o godzinie 9.00 spotkanie Róż Różańcowych
11. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Janowickiej od p. Kudra do Niklówki za złożoną ofiarę na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Górskiej.
12. Składka inwestycyjna. W ubiegłą niedzielę na tacę zebraliśmy 14 520 złotych. Na konto i do kopert w czasie ostatniego miesiąca wpłynęło 2 450 złotych. Z ostatniej zbiórki pozostało 132 złote. Razem mamy 17 102 złote. Z tego zapłaciłem ostatnią ratę za malowanie kościoła i rozpoczynamy spłatę za remont schodów.
Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. W tych trudnych czasach, gdzie z dnia na dzień wszystko drożeje, zastanawiamy się jak przetrwać nadchodzącą zimę, widzę i bardzo doceniam Wasze zaangażowanie w sprawy naszego kościoła. Na co dzień spotykam się z Waszej strony z życzliwością i jak widać ofiarnością. Bardzo za to dziękuję i polecam Was drodzy parafianie i goście oraz wszystkie sprawy remontowe naszym patronom Matce Bożej Częstochowskiej i Świętemu Józefowi. Wierzę, że z ich pomocą będziemy mogli kontynuować rozpoczęte dzieło.
Trwają prace przygotowawcze do wykonania wzmocnień podpory pod schodami. Od spodu będą wykonane dodatkowo dwa betonowe filary, które będą podpierały strop. Od góry, po uzupełnieniu nierówności, w najbliższych dniach, jeśli na to pozwolą warunki atmosferyczne zostanie wyłożona warstwa izolacyjna. Zakupiony też został nowy kamień na podest i schody. Koszt kamienia 28 000 złotych.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa
14. Intencje
15. Zmarł nasz parafianin Władysław Janeczko. Polećmy go miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie…
16. Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych przez wstawiennictwo patronów tego tygodnia. Parafianom i gościom opieki świętych Archaniołów.