1. Pan Jezus nie pozostawia nam dzisiaj żadnych wątpliwości, iż prawdziwa wielkość człowieka objawia się w takiej miłości, która jest gotowa służyć.
2. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka przeznaczona jest w całości na cele remontowe w naszym kościele.
3. Na nabożeństwa różańcowe w intencji ustania pandemii zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
4. Jutro przypada święto Świętego Łukasza, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
5. W środę wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji.
6. W piątek Świętego Jana Pawła II, papieża.
7. W sobotę wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.
8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny.
9. W zakrystii i w kancelarii przyjmowane są wypominki zmarłych, których pragniemy włączyć do modlitwy Kościoła. Tej modlitwy szczególnie potrzebują dusze w czyśćcu cierpiące.
10. Spotkanie dla młodzieży klasy 8 Szkoły Podstawowej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, będzie w poniedziałek 18 października br. o godz. 16.30 w salce pod plebanią.
11. Koło Gospodyń Wiejskich Janowice zaprasza na kiermasz ciast i ciasteczek w niedzielę 24 października br. na placu kościelnym.
12. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Górskiej za złożoną ofiarę na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Janowickiej od kościoła po lewej stronie do p. Nyczowej i z ul. Targanickiej.