1. Z okazji Dnia Matki polecamy w modlitwie nasze żyjące i zmarłe mamy, dziękując im za dar życia oraz za okazaną miłość i wyświadczone wobec nas dobro. Z tej okazji dzisiaj po Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00 wystąpi z krótkim koncertem zespół Forte Trio. Zapraszamy do udziału.
2. W środę wspomnienie świętej Urszuli Leduchowskiej.
3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00 i po procesji.
4. Po Mszy świętej o godz. 9.00 z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami Janowicką, Kubika, Borową i Janowicką wrócimy do kościoła, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa do naszych domów, miejsc nauki i pracy.
Na procesję Bożego Ciała zapraszam: Służbę liturgiczną, wszystkich parafian i gości, Orkiestrę Dętą, poczty sztandarowe, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych. Ochotniczą Straż Pożarną proszę o zabezpieczenie ulic, którymi pójdziemy.
Przygotowując ołtarze i biorąc udział w procesji Bożego Ciała wyrażamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
Na czas procesji udekorujmy okna naszych domów.
Wierni, którzy w Boże Ciało odśpiewają pieśń Przez tak wielkim sakramentem… mogą zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki.
W piątek Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
5. Od piątku do następnego czwartku w ramach oktawy Bożego Ciała po Mszy świętej będzie procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. W niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00, w pozostałe dni po Mszy świętej o godzinie 18.00. W tym czasie Msze święte będą odprawiane tylko wieczorem.
6. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe.
7. W sobotę 1 czerwca wspomnienie świętego Justyna, męczennika.
Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszam na nasze drugie nabożeństwo pierwszej soboty. O godz. 17.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski. Następnie Msza święta z procesją fatimską ze świecami wokół kościoła, zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszam do udziału i wspólnej modlitwy.
8. Również w sobotę rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane codziennie po Mszach świętych. Po oktawie Bożego Ciała wracamy do porządku Mszy świętych w tygodniu rano i wieczorem.
9. Diecezjalna Pielgrzymka ku czci świętego Jana Sarkandra do Skoczowa na wzgórze Kaplicówka odbędzie się w niedzielę 2 czerwca br. Szczegóły na plakacie.
10. Również w przyszłą niedzielę, mija 25 rocznica moich święceń kapłańskich, które przyjąłem z rąk Księdza biskupa Tadeusza Rakoczego, ówczesnego ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej, w dniu 2 czerwca 1999 roku. Uroczystość prymicyjna miała miejsce w kościele parafialnym świętego Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach.
W niedzielę 2 czerwca br. na Mszy świętej o godzinie 11.00 pragnę podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo na dalsze lata mojej posługi kapłańskiej. W tym szczególnym dla mnie dniu serdecznie zapraszam wszystkich moich parafian i gości na uroczystą Mszę świętą do naszej świątyni.
11. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Janowickiej od kościoła po lewej stronie do p. Nyczowej i z ul. Targanickiej z za złożoną ofiarę na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Targanickiej od p. Wełniak i z ul. Łanowej.
12. Składka inwestycyjna. W ubiegłą niedzielę na tacę zebraliśmy 10 093 złote. Na konto w czasie ostatniego miesiąca wpłynęło 4 940 złotych (1 rodzina wpłaciła 3 000 złotych). Z ostatniej zbiórki pozostało 7 989 złotych. Razem 23 022 złote. Z tego wykonawcy za konserwację schodów przekazałem 10 000 złotych i schody są spłacone. Oprócz tego wpłaciłem zaliczkę wykonawcy na remont strychu w wysokości 10 000 złotych. W kasie pozostało 3 022 złote. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Promyka oraz Niedzieli.
14. Intencje
15. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy. Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia.

 

1. W całej Polsce obchodzona jest dzisiaj Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny pod hasłem: Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego oraz 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku zachęcamy do lektury i rozważania tekstów Ewangelii świętego Marka.
2. Jutro przypada liturgiczna uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
3. We wtorek święto świętego Marka Ewangelisty.
4. W sobotę świętej Kataryny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy i rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, gdzie kapłani złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
6. Również w przyszłą niedzielę z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.
7. Za tydzień w niedzielę, ofiarą do puszek, będzie można wesprzeć radio Anioł Beskidów, które utrzymuje się wyłącznie z datków wiernych.
8. 1 maja br. w poniedziałek, będziemy przezywać Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona świętego Józefa Robotnika. Sumę o godz. 11.00 odprawi ks. Józef Walusiak, który obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia święceń kapłańskich. Kazania odpustowe wygłosi ks. Andrzej Trzop z parafii świętego Maksymiliana w Oświęcimiu. Po Mszy świętej procesja wokół kościoła. Zapraszam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich wiernych.
9. We wtorek młodzież z naszej parafii przyjęła z rąk Księdza Biskupa Piotra Gregera sakrament bierzmowania, życzę, by Duch Święty, którego otrzymaliście umacniał Was w codziennym życiu. Składam serdeczne podziękowanie za złożony z tej okazji dar ołtarza. Zakupiony został ornat z wizerunkiem świętego Józefa Robotnika. Słowa podziękowania kieruję również do Pani Katechetki oraz wszystkich zaangażowanych rodziców w przygotowaniach uroczystości.
10. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy w ostatnią niedzielę oraz w ostatnim miesiącu złożyli ofiary na remont schodów. Na tacę zebraliśmy 10 729 złotych. Na konto w ostatnim miesiącu wpłynęło 1 050 złotych, a ze składki w marcu pozostało 439 złotych. Razem 12 218 złotych. Z tego wykonawcy zapłaciłem 2 000 złotych i schody są spłacone. W kasie pozostało 10 218 złotych. Do zrobienia pozostał najazd dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Trwa wycena prac. Wszystkich ofiarodawców, Wasze rodziny oraz nasze sprawy remontowe zawierzam naszym patronom świętemu Józefowi i Matce Bożej Częstochowskiej.
11. Na cmentarzu zostały przygotowane betonowe stopy pod nowe oświetlenie.
12. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do p. Edwarda Gajdy oraz z ul. Prusa za złożoną ofiarę na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Janowickiej od p. Chmielniaków do p. Góry pod kępą.
13. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
14. Intencje.
15. Solenizantom tego tygodnia, naszemu panu organiście Wojciechowi, składam najserdeczniejsze życzenia imieninowe z darem modlitwy w ich intencji. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.