1. Nasz diecezja świętuje dziś uroczystość świętego Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.
2. Jutro przypada największe święto Maryjne – Wniebowzięcie NMP. Msze święte będą według porządku niedzielnego. W czasie każdej Mszy świętej poświecimy zioła i kwiaty, owoce tegorocznego lata.
3. W środę święto świętego Jacka, prezbitera.
4. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Od godz. 17.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia.
5. W sobotę wspomnienie świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła.
6. Składkę inwestycyjną z przyszłej niedzieli przeznaczamy na zapłacenie kolejnej raty za malowanie III części kościoła.
7. Prace remontowe. Po przeprowadzonej ekspertyzie schodów wejściowych i pracach odkrywkowych od góry i od dołu, rzeczoznawcy budowlani stwierdzili, że stan techniczny schodów jest dużo gorszy niż zakładano. 90 % prętów zbrojeniowych jest skorodowana, a beton od dołu odpada płatami. W tej sytuacji konieczne jest wykonanie stalowej konstrukcji, która podeprze poziomą płytę podestu oraz skośną płytę stopni. Dodatkowo okazało się, że płyty kamienne na podeście były zatopione w betonie i są różnej grubości, co uniemożliwia ich ponowne wykorzystanie. Inwestycja będzie polegać na: robotach odkrywkowych i demontażowych, wzmocnieniu konstrukcji od dołu, wykonaniu izolacji od góry, położeniu nowego kamienia, impregnacji i otynkowaniu schodów od dołu. Obecnie przygotowywany jest projekt i wycena prac. Szczegółowe informacje dotyczące schodów, zamieszczone są na naszej stronie internetowej.
8. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. ul. Granicznej za złożoną ofiarę na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do p. Edwarda Gajdy oraz z ul. Prusa.
9. Stowarzyszenie Wędkarskie Kaniowski Karp Królewski i Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie zapraszają na XX Święto Karpia Polskiego 20 sierpnia (sobota) br. na Tereny Rekreacyjne w Kaniowie.
10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
11. Intencje.
12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, a także parafianom udającym się na wypoczynek, życzę dobrej pogody i dobrego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do domu. Nam wszystkim niech Pan Bóg błogosławi.