1. W ostatnią niedzielę roku kościelnego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
2. Dzisiaj w Światowym Dniu Młodzieży modlimy się za młodzież, aby zawsze żyła w bliskości Chrystusa.
3. W czwartek obchodzimy Święto świętego Andrzeja, Apostoła.
4. W I Piątek uwielbiamy Najświętsze Serce Jezusowe. Spowiedź będzie od godz. 16.30 i o godz. 18.00 Msza święta. Starszych i Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 8.30.
5. W każdy I piątek miesiąca jest Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w godz. 16.30 – 18.00.
6. W I Sobotę uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.00 będzie Msza święta wynagradzająca i później godzinna adoracja. Różaniec poprowadzi Róża Centrum.
7. Za tydzień, w pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny. W sobotę na Mszy świętej wieczornej poświęcimy świecę roratnią i wieniec adwentowy. Dzieci zapraszam w niedzielę na godzinę 10.45. Wspólnie z panem organistą będziemy uczyć się piosenki, którą będziemy śpiewać w czasie rorat.
8. Również w przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Można je nabywać na chórze lub w zakrystii. Podobnie jak w roku ubiegłym dochód ze sprzedaży opłatków w całości będzie przeznaczony na pokrycie pensji pana organisty i pana kościelnego.
9. W czasie Adwentu Msze święte roratnie będą odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku wieczorem o godzenie 18.00.
10. Od I Niedzieli Adwentu na stoliku przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej można będzie zakupić poświęcone świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas, w cenie 15 złotych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na doraźną pomoc dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
11. Kończy się łagodna jesień, dni są coraz chłodniejsze, związku z tym kościół będzie ogrzewany. Wzorem lat ubiegłych bardzo proszę, by w grudniu w miarę możliwości złożyć ofiary do kopert z dopiskiem Na ogrzewanie. Bardzo dziękuję za zrozumienie i pomoc.
12. Składam serdeczne podziękowanie parafianom z ul. Pszczelarskiej od p. Czanów do p. Wełniaków za złożoną ofiarę na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Granicznej.
13. Składka inwestycyjna: Składam serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom i gościom, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na remont wieży, malowanie dachu kościoła i wykonanie instalacji odgromowej. Na tacę zebraliśmy 9 378 złotych, na konto wpłynęło 3950 złotych, w tym jedna rodzina dokonała wpłaty 2500 złotych, z ostatniej zbiórki pozostało 38 674 złote. Razem 52 002 złote. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. W tym tygodniu wypłaciłem wykonawcy 11 000 złotych za odnowienie i konserwację dzwonów, wyczyszczenie i pomalowanie balkonu i założenie siatki zabezpieczającej. Oprócz tego zapłaciłem pierwszą ratę za wykonanie instalacji odgromowej na budynku kościoła – 11 070 złotych i wykonanie instalacji przepięciowej 4 677,75 złotych. Razem 26 747,75 złotych. W kasie parafialnej pozostało 25 254,25 złotych. Wszystkie sprawy remontowe oraz Was drodzy parafianie i goście polecam naszym patronom Matce Bożej Częstochowskiej i Świętemu Józefowi.
14. Wczoraj (sobota) w kościele parafialnym w Bestwinie sześciu naszych ministrantów Wojciech, Oliwier, Stanisław, Michał, Kazimierz i Miłosz zostali uroczyście ustanowieni lektorami. Serdecznie gratuluję Wam i Waszym rodzicom. Życzę Bożego Błogosławieństwa w czasie nowej posługi przy ołtarzu i dalszego rozwoju w służbie liturgicznej.
15. Ogłoszenia społeczne:
16. Sołtys Janowic i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie 3 grudnia br. o godz. 10.00 w budynku Pod Kogutkiem.
17. Zarząd OSP Janowice zwraca się z prośbą: Drodzy mieszkańcy Janowic, pragniemy Państwa poinformować, że wzorem lat ubiegłych, pragniemy Was odwiedzić w waszych domach z noworocznymi życzeniami, oraz wręczyć kalendarz strażacki na 2024 rok. Przekazane darowizny za kalendarz, zostaną przeznaczone na cele statutowe jednostki, a w szczególności na wykończenie sali szkoleniowej dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Liczymy na Państwa życzliwość i zrozumienie.
18. Polecam prasę katolicką.
19. Intencje mszalne.
20. Akt Poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.
21. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo na dzisiejszy dzień oraz cały nadchodzący tydzień, niech Chrystus Króluje w naszych sercach.

1. W całej Polsce obchodzona jest dzisiaj Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny pod hasłem: Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego oraz 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku zachęcamy do lektury i rozważania tekstów Ewangelii świętego Marka.
2. Jutro przypada liturgiczna uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
3. We wtorek święto świętego Marka Ewangelisty.
4. W sobotę świętej Kataryny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy i rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, gdzie kapłani złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
6. Również w przyszłą niedzielę z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.
7. Za tydzień w niedzielę, ofiarą do puszek, będzie można wesprzeć radio Anioł Beskidów, które utrzymuje się wyłącznie z datków wiernych.
8. 1 maja br. w poniedziałek, będziemy przezywać Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona świętego Józefa Robotnika. Sumę o godz. 11.00 odprawi ks. Józef Walusiak, który obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia święceń kapłańskich. Kazania odpustowe wygłosi ks. Andrzej Trzop z parafii świętego Maksymiliana w Oświęcimiu. Po Mszy świętej procesja wokół kościoła. Zapraszam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich wiernych.
9. We wtorek młodzież z naszej parafii przyjęła z rąk Księdza Biskupa Piotra Gregera sakrament bierzmowania, życzę, by Duch Święty, którego otrzymaliście umacniał Was w codziennym życiu. Składam serdeczne podziękowanie za złożony z tej okazji dar ołtarza. Zakupiony został ornat z wizerunkiem świętego Józefa Robotnika. Słowa podziękowania kieruję również do Pani Katechetki oraz wszystkich zaangażowanych rodziców w przygotowaniach uroczystości.
10. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy w ostatnią niedzielę oraz w ostatnim miesiącu złożyli ofiary na remont schodów. Na tacę zebraliśmy 10 729 złotych. Na konto w ostatnim miesiącu wpłynęło 1 050 złotych, a ze składki w marcu pozostało 439 złotych. Razem 12 218 złotych. Z tego wykonawcy zapłaciłem 2 000 złotych i schody są spłacone. W kasie pozostało 10 218 złotych. Do zrobienia pozostał najazd dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Trwa wycena prac. Wszystkich ofiarodawców, Wasze rodziny oraz nasze sprawy remontowe zawierzam naszym patronom świętemu Józefowi i Matce Bożej Częstochowskiej.
11. Na cmentarzu zostały przygotowane betonowe stopy pod nowe oświetlenie.
12. Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Janowickiej od granicy z Bestwiną do p. Edwarda Gajdy oraz z ul. Prusa za złożoną ofiarę na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. W tym tygodniu proszę parafian z ul. Janowickiej od p. Chmielniaków do p. Góry pod kępą.
13. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
14. Intencje.
15. Solenizantom tego tygodnia, naszemu panu organiście Wojciechowi, składam najserdeczniejsze życzenia imieninowe z darem modlitwy w ich intencji. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.