1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami.
  2. We wtorek wspomnienie świętego Jana Bosko, prezbitera.
  3. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic będzie na Mszach świętych o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu na Mszy świętej wieczornej poświęcimy świece dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii świętej. Pamiętajmy, że światło gromnicy broni od nieszczęść fizycznych i duchowych, a w ręku umierającego jednoczy go z Chrystusem.
  4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych i instytutach świeckich. Składane w tym dniu ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych w naszej Diecezji.
  5. Z okazji I Czwartku modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
  6. W piątek wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika, patrona w chorobach gardła. Specjalnego błogosławieństwa świecami Błażejkami udzielę po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
  7. Z racji I Piątku uwielbiamy Przenajświętsze Serce Jezusowe, spowiedź dla dzieci i dorosłych będzie od godz. 16.30.
  8. Starszych i Chorych w domach odwiedzimy w piątek od godz. 8.30.
  9. W I Sobotę uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.00 będzie Msza święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji odmówimy różaniec, który poprowadzi Róża z Podlesia, a następnie będzie czas na indywidualną modlitwę w ciszy do godz. 8.30.
  10. W I niedzielę miesiąca po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja, a po Mszy św. o godzinie 9.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  11. W czwartek na godzinę 19.00 zapraszam Strażaków, Radę Parafialną, ministrantów i lektorów oraz wszystkich chętnych do rozbierania szopki, choinek i dekoracji bożonarodzeniowych.
  12. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
  13. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, Waszą życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże, tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.