Janowickie dożynki parafialno-gminne za nami.

W janowickiej wiosce wielkie świętowanie, bo gminne dożynki tutaj wyprawiamy (…) Witamy w janowskiej pięknej okolicy, tu zawsze solidnie pracują rolnicy.

Dożynki w Janowicach jak co roku okazały się barwne i huczne. Uroczystość zainicjował korowód, w którym sołectwa zaprezentowały kolorowe stroje oraz tradycyjne, dożynkowe wiązanki. Na czele mogliśmy zobaczyć mażoretki oraz orkiestrę dęta. Korowód zamykały udekorowane maszyny rolnicze.

Dożynkowa Msza św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Roberta Kurpiosa została odprawiona przy polowym ołtarzu. Homilię wygłosił ks. wikariusz Kamil Kaczor.

Na mieszkańców czekało wiele atrakcji: park zabaw i animacji dla najmłodszych, stoiska kół gospodyń wiejskich, a także wystawy lokalnych artystów ludowych i wiele innych.