16 czerwca br. obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Tego dnia Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Po Mszy świętej o godz. 11.00 z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami Janowicką, Miodową, Pszczelarską, Targanicką i Janowicką wrócimy do kościoła, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa do naszych domów, miejsc nauki i pracy.
Na procesję Bożego Ciała zapraszam: Służbę liturgiczną, wszystkich parafian i gości, Orkiestrę Dętą ze Starej Wsi, poczty sztandarowe, panie z Kola Gospodyń Wiejskich, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych. Ochotniczą Straż Pożarną proszę o zabezpieczenie ulic, którymi pójdziemy.
Przygotowując ołtarze i biorąc udział w procesji Bożego Ciała wyrażamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Na czas procesji udekorujmy okna naszych domów.